Lapas karte
Vānes sākumskola

Pasākumi

Projektu nedēļa!

13.02.2017 09:00 - 17.02.2017 - 15:00 kur : Vānes sākumskola

Projektu nedēļa 

Šogad projektu nedēļa notika no 13.-17.februārim. Projektu nedēļā mēs izstrādājam projektus individuāli vai kopā ar klasi. 2.klase visu skolu skolu piesmaržināja ar ļoti labām ēdiena smaržām, jo viņu tēma bija „Ēdiena gatavošana”. 3.klases skolēni bija īsti grāmatu „tārpi”. Viņu tēma bija „Mīļākās grāmatas”. 4.klase pētīja visdažādākās kartes. Mums ir pieņemts, ka, sākot ar 5.klasi, skolēni izvēlas pie kuras skolotājas izstrādāt projekta darbu. Šogad "lielās" klases  strādāja kopā ar klases audzinātājām. 5.kasei bija tēma – „Mūzikas radīšana ar stikla pudelēs pildītu ūdeni”. Ar to viņi tika galā ļoti veiksmīgi. 6.klase nolēma rūpēties par putniem un izvēlējās tēmu "Putnu barotavas". Barotavas puiši ir taisījuši paši. Katrai klasei nu ir liels pienākums- pieskatīt, lai barotavā būtu kaut kas ēdams putniem. 7.klase apvienoja projektu nedēļu ar piedalīšanos konkursā "Esi brīvs bez atkarībām". Viņi veidoja plakātu ar populārākajām atkarībām no kurām cieš liela daļa pasaules iedzīvotāju - smēķēšana un alkohols. Astotie un devītie gan bija izklīduši pa visu skolu pie skolotājām- Laktiņas, Rēvaldes un Stengrevicas. Viņi veidoja scenārijus pēdējam zvanam un izlaidumam, pētīja veselīgu dzīvesveidu, veidoja kopsavilkumu par Ēģipti.

Projektu nedēļa bija izdevusies.

                                                                                                     Monta, 7.kl.

 

Lasīt visu ziņu

Hokejs.

16.02.2017 12:45 - 18:00 kur : Vānes sākumskola

20170216_223750.jpg

16.februārī kā viens no galamērķim bija Arēna Rīga, kur spēlēja hokeju Dinamo Rīga pret Tolyati Lada.

Skatoties , mums bija arī uzdevums-  atbalstīt Rīgas Dinamo. Mēs skaļi gan kliedzām, gan dziedājām.

No sākuma likās ka Dinamo zaudēs, taču kad bija 3.periods Lauris Dārziņš iemeta vārtus, un rezultāts bija 1:1. Pēc tam norisinājās 5 minūšu papildlaiks. Kad bija palikušas 4 sekundes līdz papildlaika beigām, Lauris Dārziņš iemeta izšķirošos vārtus un Dinamo uzvarēja. Daži pat no lielā prieka apraudājās, un šī diena bija ļoti izdevusies.

Mēs pat ieguvām selfiju ar Armandu Simsonu, satikām arī Jurčiku-saģērbies kā spēlētājs, ar uzrakstu uz muguras “Jurčiks”,kas visu laiku mūs uzmundrināja, kā arī Dinamo Rīgas talismanu, kurš vienmēr pirms spēles izskrien apli pa hokeja ledus laukumu.

Sajūtas tur atrodoties bija ļoti jautras, priecīgas, visi bija apmierināti un hokejs bija izdevies.

                                                 Agnija

Lasīt visu ziņu

LIDICE

16.02.2017 09:00 - 18:00
img_20170116_082927.jpg

Šogad  Lidice (starptautiskais mākslas konkurss) notika 45. reizi.

 Šā gada tēma ir ‘’Ceļojumi’’. Varēja piedalīties no 4 gadiem līdz 16 gadiem. No mūsu skolas piedalījās Matīss(7.klase), Agris(5.klase), Jānis(5.klase), Egons(6.klase), Arnolds(6.klase) un Rūta(7.klase).

Konkursā tika iesniegti 1165 darbi no 49 novadiem. .Latvijā kopumā tika izvirzīti 190 darbi, To skaita 4 darbi no Vānes pamatskolas. Zēni pagatavoja kopā ar mājturības skolotāju Andri Milleru fantāziju kuģus ceļošanai. Darbus izvirzīja Kandavas novads, atzina par labiem un aizsūtīja uz Rīgu.

 Mūsu dalībniekus uzaicināja uz pasākumu Biedrības namā 16.februāri. Kopā ar  skolotāju Ilzi Kalnarāju un Andri Milleru aplūkojām izstādi, kurā vārējam novērtēt citu dalībnieku darbus. Tie bija izvirzīti! Mūs priecēja dziedātāji. Bet pats nozīmīgākais mums bija, kad apbalvoja 3 darbus no mūsu skolas, kurus aizsūtīja uz Čehiju.

Paldies skolotājiem par palīdzību darbu veikšanā!      

                                                                                                                                                Jurģis

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Barikāžu atceres diena.

20.01.2017 09:00 - 14:00 kur : Vānes sākumskola

20170120_093616.jpg

20. janvārī visā Latvijā atzīmēja Barikāžu atceres dienu. Mēs skolā to šogad darījām savādāk nekā citus gadus. Viss sākās plkst. 9:30 ar vēstures  skolotājas Laktiņas un skolēnu sagatavotu ieskatu Barikāžu norisē pie ugunskura skolas pagalmā. Pēc ievada visas klases devās pārgājienos pa sevis izvēlēto maršrutu.

1.,2. Un 4.klase apmeklēja Vānes centra piemiņas vietas un klausījās audzinātāju stāstos par tām. Pēc tam visi kopā sildījās pie ugunskura, cepa desiņas un uzcēla skaistu sniegavīru.

3.klase devās ciemos pie klases biedra, uzzināja, ka viņa opis arī piedalījies barikādēs Rīgā. Jautri pavadīja laiku, spēlējot dažādas spēles, cepot desas un runājot.

5.klase ar audzinātāju mēroja ceļu uz blakus esošo pagastu  apskatīt karjeru. Daudz dziedājuši, slidinājušies, piedalījušies sniega kaujās, cepuši zefīrus, ideāli pavadījuši laiku.

7.klase devās garākā pastaigā- ar dziesmām pāri Imulas tiltam, anekdotes stāstot, nonāca Aizupē. Uzņēma C vitamīnu devu turpmākajam mācību cēlienam.

8.,9.klase devās pētnieciskā gājienā uz Aizupes muižu, izpētot muižas ēku kompleksu, priecājoties par tūju aleju un varenajiem ozoliem. Pārsteigti par to, ka kādreiz šeit bijis meža tehnikums. Apmeklēja mūsu skolas absolventa svarcēlāja R.Kindzuļa atdusas vietu Aizupes kapos. Daudz izzināja no Vānes pagasta vēstures, tas viss rosināja uz pārdomām un interesi uzzināt.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Latvijai 98!

17.11.2016 19:00 - 20:00 kur : Vānes kultūras nams, Vānes sākumskola

Latvijas 98. gadadiena.

Latvijas Republikas 98.gadadienu Latvijā svinēja 18.novembrī, bet skolā mēs to atzīmējām jau 17.novembrī. Mums bija rokrakstu konkurss, kā arī zīmējām un rakstījām novēlējumus Latvijai.

Stundas sākās tikai 14:00. Pēc stundām, 18:00, mēs devāmies  uz svētku vakariņām, kuras atklāja direktors ar uzrunu. 19:00 jau bijām kultūras namā uz svinīgo daļu šai dienai. Mūs priecēja skolnieku priekšnesumi un ansamblis „Par to…”. Pasākuma laikā direktors pasniedza pateicības vecākiem, kuri iesaistās skolas dzīvē. Vānes pagasta pārvaldes vadītāja pasniedza pateicības pagasta iedzīvotājiem, kas paveikuši ko labu pagastā.

Manā skatījumā diena bija jauka, piepildīta un pilna svētku sajūtas.

                                                                                   Monta, 7.kl.

Lasīt visu ziņu galerija (46)

Lāčplēša dienas atzīmēšana

11.11.2016 17:00 - 18:30 kur : Vānes sākumskola

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena ir kopš 1920. gada 11. novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Tāpēc arī no mūsu skolas bērni  veidoja latvju zīmes. Pēc tam ar lāpām gājām pie Vānes luterāņu baznīcas pieminekļiem. Pēc piemiņas brīža mielojāmies ar saldumiem, dzērām siltu tēju, klausījāmies dzejoļus, dziedājām dziesmas un sildījāmies pie lielā Ugunskura.

11.nov.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (26)

Mārtiņdienas svinības Vānes pamatskolā

10.11.2016 09:50 - 14:00 kur : Vānes sākumskola

Mārtiņdiena

Mārtiņdienas atzīmēšana ir mūsu skolas daudzu gadu tradīcija. Pēc pirmās stundas skolas zālē notika pasākums kurā visiem skolniekiem un skolotājām bija jāierodas maskās. Pildījām dažādus interesantus uzdevumus, piemēram minējām mīklas, spēlējām spēles un dziedājām dziesmas par Mārtiņiem. Pasākuma vadītāja skolotāja Dzintra Bernande katrai klasei uzdāvināja dāvaniņas, bet labākās un interesantākās maskas saņēma īpašas dāvanas. Pēc pasākuma notika Mārtiņdienas tirgus, kur skolnieki tirgoja dažādus gardumus.

istais-gailis.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Septembris – Olimpiskais mēnesis

02.09.2016 - 30.09.2016

Olimpiskais mēnesis

Vānes pamatskolā septembris bija olimpiskais mēnesis. Tas nozīmē, ka septembris bija notikumiem bagāts mēnesis sporta jomā.

Pīrādziņš. 22.septembrī plk. 13:20 visa skola sapulcējās skolas pagalmā, un katra klase gāja pa izvēlēto maršrutu. Pēc atgriešanās visi ēda pīrādziņus un dzēra tēju.

Prezentācijas.   5.-9.klasei gatavoja prezentācijas  par olimpiskajām spēlēm un ievērojamiem sportistiem.

Rudens kross. Katrai klasei bija jāskrien noteiktais maršruts. Meitenes skrēja atsevišķi, puiši atsevišķi. Visas klases skrēja atbilstošus attālumus savai vecuma grupai. Labākie skrējēji startēja arī novadā.

Sporta diena. Bija jāpilda dažādi sportiski uzdevumi pa stacijām. Par katru uzdevumu saņēmām punktus.Sportiskākā klase un labākie sportisti individuāli saņēma balvas.

Olimpiskie riņķi. Katra klase veidoja olimpiskos rinķus skolas zālājā no dabas materiāliem. Mums visiem patika, jo bija ļoti interesanti.

 Rūta, Jurģis, Matīss

septemris.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Dāliju košums!

19.09.2016 09:15 - 23.09.2016 - 15:15 kur : Vānes sākumskola
20160920_080341.jpg

Dāliju košums

Dālijas ir kurvjziežu dzimtas lakstaugu ģints. Senākā literatūrā
dālijas tiek sauktas par ģeorģīnēm. Dāliju dabiskais izplatības areāls
ir Meksika, kā arī citas Centrālamerikas valstis. Dāliju ģintī ietilpst
vismaz 36 sugas. Un nedaudzas no šķirnēm audzē mūsu skolas darbinieki. Paldies Initai un Vinetai!

Es paņemšu vasaras sapni 

Un dāliju pielikšu klāt. 

 Pie dālijas asteres ziedu, 

Lai rudens smaržojot nāk!

Vēl saulgriežu zeltītās saules 

Ar actiņām melnām,kas kvēl, 

Bet reibinot liliju kausi Stāsta,ka vasaras žēl.

Ver logu uz ābeļu dārzu Un brīnumu istabā laid, 

 Lai vasaras saulainā elpa Vēl smaržojot neizgaist.

Sūnās starp krītošām mellenēm Ir jau nosarcis dzērvenes vaigs. 

Šķiet-vēl vakar narcises plauka, 

 Cik gan ātri ir aizsteidzies laiks!

Tādēļ paņemšu atmiņu sauli 

Un zvaigžņu lietu pielikšu klāt, 

 Lai kāds laiku vēl atpakaļ pagriež 

Un vasaras stāsts atgriezties sāk!

 /Agnese Līcīte/

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Ražas karnevāls

15.09.2016 12:30 kur : Vānes kultūras nams, Vānes sākumskola

        100_4625.jpg                     Dzejas, ziedu un ražas svētki

Septembris ir īpašs mēnesis, kurš bagāts ar svētkiem. 15.septembrī   skolā  svinējām Dzejas dienas kopā ar ziedu un ražas svētkiem. 

Kā mājas uzdevums mums bija katrai klasei sagatavot ziedu kompozīcija. Tās mēs izlikām izstādē kultūras namā. Rudens ziedi palīdzēja radīt svētku noskaņu.

Kūltūras nama zālē pulcējāmies uz ražas karnevālu. Katra klase prezentēja izvēlēto dārzeni vai rotas no dārzeņiem. Intresantas maskas parādijās ķirbju , bietes , kāpostu,pupiņu izskatā.Bērnudārza grupa attēloja kartupeļus ar dziesmas palīdzību. Mēs bijām sagatavojuši kļavu lapu rotas.

Šogad kā Dzejas dienas uzdevums mums klasēs bija pašiem jāsacer dzejoļi par dārzeņiem. Tie bija gan interesanti, gan uzjautrinoši .

Pēc dzejoļu noklausīšanās sākās radošais uzdevums . No līdzpaņemtajiem dārzeņiem, ziediem un citiem materiāliem tika izveidoti dažādi tēli- Ķirbju vīri un laivas,garš tārps no āboliem,kabaču auto, trusis no burkāna, minioni un daudz kas cits.

Kultūras nama vadītāja bija iekārtojusi rudenīgu fotostūrīti, kur varējām iemūžināt šī pasākuma dalībniekus.

                                                                                                     Sanija, Rēzija (6.klase)


Lasīt visu ziņu galerija (33)

12.septembris Rudens kross

12.09.2016 11:30 - 12:30 kur : Vānes sākumskola

20160912_114959.jpgOlimpiskā mēneša ietvaros tika rīkots Rudens kross. 

Labākie 1.-.2. klašu grupā - Justs Barons,   Linda Eiermane

3.klašu grupā  Jorens Baišķis,  Monta Lastovska 

4.klašu grupā Kristers Krists Rēvalds,   Karīna Bože

5.klašu grupā Agris Dembovskis,  Samata Gotharde

6.klašu grupā Dāvis Barons,   Alise Karlsone

7.klašu grupā Pāvels Seņkāns,  Laila Vanaga 

8./9.klašu grupā Guntars Šils,   Sindija Janevica

Paldies skolotājām un tiesnešiem!

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Drošības un sporta diena.

02.09.2016 09:00 - 13:00 kur : Vānes sākumskola

20160902_101215.jpgJau trešo gadu otrajā septembrī pulcējamies uz drošības un sporta dienu.

Pirmās četras klases atkārto zināšanas drošībā skatoties dažādas filmiņas. 5.-9.kl. mērojās spēkiem zināšanās par drošībās jautājumiem. Šajā gadā uzvarēja 6., 7. klases. 

Lai justos drošs nepieciešamas zināšanas un arī veiklība. Tādēļ visu klašu komandas rādīja savu varēšanu dažādās sporta aktivitātēs.


Lasīt visu ziņu galerija (29)

Zinību diena!

01.09.2016 10:00 kur : Vānes kultūras nams, Vānes sākumskola

dsc_0174.jpg

                                                   Pirmais septembris

Rīts bija vēss. Visi skolnieki nāca uz skolu ar puķēm. Daudzi skolnieki ieradas ar vecākiem.

Nonākot skolā, valdīja atkalredzēšanās prieks, satiekot visu vasaru neredzētus draugus. Pēc tam gājām uz klasēm pie klases audzinātājām un apsveicām viņas.

Lasīt visu ziņu galerija (20)
facebook
Šodien vārda dienas svin :
Emanuels, Arnolds
<>
Jaunākās galerijas