Hokejs.

16.02.2017 12:45 - 18:00 kur : Vānes pamatskola


16.februārī kā viens no galamērķim bija Arēna Rīga, kur spēlēja hokeju Dinamo Rīga pret Tolyati Lada.

Skatoties , mums bija arī uzdevums-  atbalstīt Rīgas Dinamo. Mēs skaļi gan kliedzām, gan dziedājām.

No sākuma likās ka Dinamo zaudēs, taču kad bija 3.periods Lauris Dārziņš iemeta vārtus, un rezultāts bija 1:1. Pēc tam norisinājās 5 minūšu papildlaiks. Kad bija palikušas 4 sekundes līdz papildlaika beigām, Lauris Dārziņš iemeta izšķirošos vārtus un Dinamo uzvarēja. Daži pat no lielā prieka apraudājās, un šī diena bija ļoti izdevusies.

Mēs pat ieguvām selfiju ar Armandu Simsonu, satikām arī Jurčiku-saģērbies kā spēlētājs, ar uzrakstu uz muguras “Jurčiks”,kas visu laiku mūs uzmundrināja, kā arī Dinamo Rīgas talismanu, kurš vienmēr pirms spēles izskrien apli pa hokeja ledus laukumu.

Sajūtas tur atrodoties bija ļoti jautras, priecīgas, visi bija apmierināti un hokejs bija izdevies.

                                                 Agnija

LIDICE

16.02.2017 09:00 - 18:00

Šogad  Lidice (starptautiskais mākslas konkurss) notika 45. reizi.

 Šā gada tēma ir ‘’Ceļojumi’’. Varēja piedalīties no 4 gadiem līdz 16 gadiem. No mūsu skolas piedalījās Matīss(7.klase), Agris(5.klase), Jānis(5.klase), Egons(6.klase), Arnolds(6.klase) un Rūta(7.klase).

Konkursā tika iesniegti 1165 darbi no 49 novadiem. .Latvijā kopumā tika izvirzīti 190 darbi, To skaita 4 darbi no Vānes pamatskolas. Zēni pagatavoja kopā ar mājturības skolotāju Andri Milleru fantāziju kuģus ceļošanai. Darbus izvirzīja Kandavas novads, atzina par labiem un aizsūtīja uz Rīgu.

 Mūsu dalībniekus uzaicināja uz pasākumu Biedrības namā 16.februāri. Kopā ar  skolotāju Ilzi Kalnarāju un Andri Milleru aplūkojām izstādi, kurā vārējam novērtēt citu dalībnieku darbus. Tie bija izvirzīti! Mūs priecēja dziedātāji. Bet pats nozīmīgākais mums bija, kad apbalvoja 3 darbus no mūsu skolas, kurus aizsūtīja uz Čehiju.

Paldies skolotājiem par palīdzību darbu veikšanā!      

                                                                                                                                                Jurģis

Projektu nedēļa!

13.02.2017 09:00 - 17.02.2017 - 15:00 kur : Vānes pamatskola

Projektu nedēļa 

Šogad projektu nedēļa notika no 13.-17.februārim. Projektu nedēļā mēs izstrādājam projektus individuāli vai kopā ar klasi. 2.klase visu skolu skolu piesmaržināja ar ļoti labām ēdiena smaržām, jo viņu tēma bija „Ēdiena gatavošana”. 3.klases skolēni bija īsti grāmatu „tārpi”. Viņu tēma bija „Mīļākās grāmatas”. 4.klase pētīja visdažādākās kartes. Mums ir pieņemts, ka, sākot ar 5.klasi, skolēni izvēlas pie kuras skolotājas izstrādāt projekta darbu. Šogad "lielās" klases  strādāja kopā ar klases audzinātājām. 5.kasei bija tēma – „Mūzikas radīšana ar stikla pudelēs pildītu ūdeni”. Ar to viņi tika galā ļoti veiksmīgi. 6.klase nolēma rūpēties par putniem un izvēlējās tēmu "Putnu barotavas". Barotavas puiši ir taisījuši paši. Katrai klasei nu ir liels pienākums- pieskatīt, lai barotavā būtu kaut kas ēdams putniem. 7.klase apvienoja projektu nedēļu ar piedalīšanos konkursā "Esi brīvs bez atkarībām". Viņi veidoja plakātu ar populārākajām atkarībām no kurām cieš liela daļa pasaules iedzīvotāju - smēķēšana un alkohols. Astotie un devītie gan bija izklīduši pa visu skolu pie skolotājām- Laktiņas, Rēvaldes un Stengrevicas. Viņi veidoja scenārijus pēdējam zvanam un izlaidumam, pētīja veselīgu dzīvesveidu, veidoja kopsavilkumu par Ēģipti.

Projektu nedēļa bija izdevusies.

                                                                                                     Monta, 7.kl.

 

Barikāžu atceres diena.

20.01.2017 09:00 - 14:00 kur : Vānes pamatskola


20. janvārī visā Latvijā atzīmēja Barikāžu atceres dienu. Mēs skolā to šogad darījām savādāk nekā citus gadus. Viss sākās plkst. 9:30 ar vēstures  skolotājas Laktiņas un skolēnu sagatavotu ieskatu Barikāžu norisē pie ugunskura skolas pagalmā. Pēc ievada visas klases devās pārgājienos pa sevis izvēlēto maršrutu.

1.,2. Un 4.klase apmeklēja Vānes centra piemiņas vietas un klausījās audzinātāju stāstos par tām. Pēc tam visi kopā sildījās pie ugunskura, cepa desiņas un uzcēla skaistu sniegavīru.

3.klase devās ciemos pie klases biedra, uzzināja, ka viņa opis arī piedalījies barikādēs Rīgā. Jautri pavadīja laiku, spēlējot dažādas spēles, cepot desas un runājot.

5.klase ar audzinātāju mēroja ceļu uz blakus esošo pagastu  apskatīt karjeru. Daudz dziedājuši, slidinājušies, piedalījušies sniega kaujās, cepuši zefīrus, ideāli pavadījuši laiku.

7.klase devās garākā pastaigā- ar dziesmām pāri Imulas tiltam, anekdotes stāstot, nonāca Aizupē. Uzņēma C vitamīnu devu turpmākajam mācību cēlienam.

8.,9.klase devās pētnieciskā gājienā uz Aizupes muižu, izpētot muižas ēku kompleksu, priecājoties par tūju aleju un varenajiem ozoliem. Pārsteigti par to, ka kādreiz šeit bijis meža tehnikums. Apmeklēja mūsu skolas absolventa svarcēlāja R.Kindzuļa atdusas vietu Aizupes kapos. Daudz izzināja no Vānes pagasta vēstures, tas viss rosināja uz pārdomām un interesi uzzināt.

Latvijai 98!

17.11.2016 19:00 - 20:00 kur : Vānes kultūras nams, Vānes pamatskola

Latvijas 98. gadadiena.

Latvijas Republikas 98.gadadienu Latvijā svinēja 18.novembrī, bet skolā mēs to atzīmējām jau 17.novembrī. Mums bija rokrakstu konkurss, kā arī zīmējām un rakstījām novēlējumus Latvijai.

Stundas sākās tikai 14:00. Pēc stundām, 18:00, mēs devāmies  uz svētku vakariņām, kuras atklāja direktors ar uzrunu. 19:00 jau bijām kultūras namā uz svinīgo daļu šai dienai. Mūs priecēja skolnieku priekšnesumi un ansamblis „Par to…”. Pasākuma laikā direktors pasniedza pateicības vecākiem, kuri iesaistās skolas dzīvē. Vānes pagasta pārvaldes vadītāja pasniedza pateicības pagasta iedzīvotājiem, kas paveikuši ko labu pagastā.

Manā skatījumā diena bija jauka, piepildīta un pilna svētku sajūtas.

                                                                                   Monta, 7.kl.

Lāčplēša dienas atzīmēšana

11.11.2016 17:00 - 18:30 kur : Vānes pamatskola

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena ir kopš 1920. gada 11. novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Tāpēc arī no mūsu skolas bērni  veidoja latvju zīmes. Pēc tam ar lāpām gājām pie Vānes luterāņu baznīcas pieminekļiem. Pēc piemiņas brīža mielojāmies ar saldumiem, dzērām siltu tēju, klausījāmies dzejoļus, dziedājām dziesmas un sildījāmies pie lielā Ugunskura.

<>


Jaunākās galerijas