Lapas karte
Vānes sākumskola

Vānes sākumskolā realizēts projekts

13.10.2022

Biedrība ģimeņu un audžu ģimeņu klubiņš “PRĀTNIEKI” pavasarī pieteicās Tukuma novada pašvaldības  projekta konkursā  “Darām paši” ar projekta nosaukumu “No mazumiņa veidojas lielais” un to vēlāk realizēja. Projekta mērķis - sakārtot un pilnveidot apkārtējo vidi Vānes pagasta pirmsskolas grupu teritorijā. Projekta gaitā pirmsskolas teritorijā apjomīgi labiekārtošanas darbi nav bijuši. Laika gaitā teritorijā esošās nojumes, bērnu aktivitāšu objekti ir nolietojušies un kļuvuši vizuāli neestētiski un bīstami, kas var radīt traumas. Lai bērni ar prieku varētu darboties bērnudārza pagalmā, tam ir jābūt košam, krāsainam un interesantam. 

Projektā tika realizētas aktivitātes: 

  • Tāllēkšanas vietas izveide;
  • Teritorijā esošā soliņa, veiklības statīvu detaļu nomaiņa un to vizuālā atjaunošana;
  • Nojumē grīdas nomaiņa, nokrāsošana;
  • Smilšu kastes uzlabošana.

 Projekta realizēšanā iesaistījās 14 palīgi – biedri, bērnu vecāki, pagasta iedzīvotāji ar savu darbu, instrumentiem un materiāliem. Projekta  realizēšanas gaitā tika veikti dažādi darbi: tīrīta vecā krāsa no metāliskiem veiklību statīviem un pēc tam pārkrāsoti, noņemtas bojātās koka detaļas no veiklības statīva un šūpojamās mašīnas, pēc tam izgatavotas pēc parauga jaunas, pieliktas un pārkrāsotas. Tika veikta smilšu kastes apakšējās daļas papildus nostiprināšana, lai neizplūstu pa apakšu smiltis. Apjomīgākais un lielākais darbs bija nojumes grīdas nomaiņa. Vecā tika izlauzta, pamati nolīmeņoti, ieklāta jauna grīda. Pēc šo darbu veikšanas radās doma vizuāli uzlabot arī iekšējās sienas. Pateicoties Ernesta vecākiem, tika uzdāvināta krāsa sienas pārkrāsošanai, tā iegūstot skaistāku kopskatu vēl pēc grīdas nokrāsošanas.

No teritorijā nokaltuša koka nozāģēšanas tika izveidots jauns koka soliņš. Izveidota tāllēkšanas disciplīnas vieta. Vecā skrejceļa vietā tika noņemta zemes virskārta un ieklātas iegādātās gumijas plāksnes, galā izrakta bedre lekšanai, kurā ieklāta plēve un iebērta smilts, ko uzdāvināja kāds pagasta iedzīvotājs. Lai veiksmīgi projekts tiktu realizēts, jāsaka paldies visiem aktīvajiem, projekta realizēšanā iesaistītajiem cilvēkiem, kā arī Vānes pagasta pārvaldes vadītājai Signijai Tauriņai - Alksnei par padomiem un palīgu piešķiršanu.   

Projekts realizēts, lai bērni stiprinātu  fizisko veselību un veicinātu interesi par aktīvu dzīvesveidu.  Rotaļu laukums ir vieta, kur bērns  visu laiku atrodas kustībā, jo kustība ir viens no mūsu dzīvesprieka un veselības avotiem. Kustēties, vingrot, elpot svaigā gaisā – to visu mums var piedāvāt šis rotaļu laukums. Būtiski ir radīt daudzfunkcionālu, estētisku, drošu vidi, kur bērniem ir dota iespēja maksimāli daudz uzturēties ārā, svaigā gaisā, lai viņi attīstītos fiziski un emocionāli.

Plašs, brīvs sporta laukums dod iespēju no sirds izskrieties, rīkot sporta spēles vai radīt savu rotaļu pasauli. Neviens vairs nešaubās, ka kvalitatīvs rotaļu laukums ir nozīmīgs, lai bērni kļūtu veselīgāki, draudzīgāki, radošāki, līdzcietīgāki.

Realizējot projektu, varam teikt, ka neliela daļiņa mūsu pagastā ir uzlabota.

                                                                                                                               Biedrības vadītāja Ilze Kalnarāja-Ozola

proj1.jpg proj.jpg proj7.jpg proj3.jpg proj6.jpg proj2.jpg proj5.jpg proj4.jpg proj8.jpg proj9.jpg proj10.jpg
facebook
Šodien vārda dienas svin :
Sarmīte, Tabita
<>
Jaunākās galerijas